1. Yolculuk

7 Hafta & 7 Şarkı

Bir Öğrenme, Özgürlük ve Aşk Yolculuğu

17 Kasım 2019’dan başlayarak 7 hafta boyunca her Pazar kendi sesimden bir ilahiyi ve o ilahinin benim için sembollerini ve anlamlarını paylaşıyor olacağım.

NEDEN BÖYLE BİR YOLCULUK?

Bu içimden gelen ‘ruhuna can ver ruhunu sevdiğim’ çağrısına uyma. Bu bir öğrenme yolculuğu, bu kendimi özgür bırakma yolculuğu. Aşk yolculuğu.

Özgürlüğü kutlamak, kendime özgürlüğümü hatırlatmak ve hayatta en çok sevdiğim şeyi yapmak için zincirlerimden sıyrılmak için bu yolculuk. Biliyorum ki korkularımdan sıyrıldığım sürece özgürüm.

Kendime bir hediye bu. Çok derinlerde, doğduğumdan bu yana sevdiğim sesime özgürlük verme, en çok sevdiğim şeyi yapma hediyesi.

Ses şifası çalışmalarımdan birinde, ilk kez kendim için şarkı söylediğim günü hiç unutmam. Ah be canım, ben kendime hasret, kendim benim tarafımdan görülmeye hasret. Şükürler olsun ki ruhumu hep seven yanım, kendimi de sevmeye başladıkça, şifa sesi içimi çiçeklerle bezemeye başladı. Dedelerimden miras aldığım şifa sesini, la ilahe illallah niyeti ile akıtmak isterim. Niyetim hiç olmaktır, kanal olabilmektir birliğin, aşkın sesine. Allah’ın izniyle.

SÖYLENEN İLAHİ LİSTESİ

17 Kasım- Erler demine destur alalım (Tahsine Hanım)

24 Kasım- Bir dem gelir (Yunus Emre)

1 Aralık- Hak şerleri hayr eyler (Erzurumlu İbrahim Hakkı)

8 Aralık- Yardan ayrılalı (Karacaoğlan)

15 Aralık- Ervah-ı ezelden (Sümmani)

22 Aralık- Derdim çoktur hangisine yanayım (Pir Sultan)

29 Aralık- Yarim senden ayrılalı (Aşık Daimi)