Can Kafesten Uçmadan Gel

Sharing is caring!

Can Kafesten uçmadan gel ilahisi ile hemhal olalı bir hayli zaman oldu. Kayıdın da zamanı baya bir önce. Bugüne nasipmiş kaydı koymam. 

Benim için ilahiler, Aşkın Yolculuğunun araçları. Yüreğimi titreten nefes, deyiş, ilahileri tekrar tekrar dinliyorum. Sonra bir An’da dilime gelip içimi akpak ediyorlar ve sırlarını ifşa ediyorlar, tevekkül sonucu gelen idrak An’larında. O An’ın zevkini sürüyorum o vakit. 

Kış vakti bir kumsaldaydık. Kumsalın ötesindeki tepeye çıkmak ve ailecek yürüyüş yapmaktı niyetimiz. Çok rüzgarlı olunca, kumsalda kalıverdik. Oturduğumuz yer yazlık bir yer. Yani yazın çok kalabalık, kışın tenha oluyor. Yazın insanların görmeye geldiği bütün o doğanın güzelliği, kışın az bir insana kalıyor. 

İşte öyle bir kış günü, rüzgarlı ve yine de güneşli bir gün de, kumsalda bulduk kendimizi. Ender, babasıyla kumda oynarken, ben de Luna ile taşlardan mandalalar yaptım ve o sırada yaklaşık bir saat boyunca tekrar ve tekrar dile geldi Can Kafesten Uçmadan Gel. Yanımıza bol bol kuşlar geldi. İçimi akpak etti. Denizin sesi verdi melodiyi, hizaladı bizi. Şükürler olsun.

 

Can Kafesten Uçmadan Gel Sözleri

Can kafesden uçmadan gel
Ruhu Sultan ide gör
Geç aradan göçmeden gel
Nuru burhan giyde gör (Allah)

Geç aradan göçmeden gel
Nuru burhan giyde gör

Ermediler bu hakikat
Menziline şirk koşan
Kendini kendinde setr ol
Hakk’ı her an ide gör(Allah)

Kendini kendinde setr ol
Hakk’ı her an ide gör

Mürşidinden feyz alanlar
Çün bilüptür zatını
Kamili bul şaşmadan gel
Hakk’ı seyran ide gör

Kamili bul şaşmadan gel
Hakk’ı seyran ide gör

Şah Hulusi evliyalar
Enbiya emrindedir
Görmeden mizan sıratı
Burda mizan ide gör(Allah)

Görmeden mizan sıratı
Burda mizan ide gör

Leave a comment