8. Hafta: O Neydi Ya Hu (1. Aşkın Yolculuğu)

Sharing is caring!

İçimdeki çocuğa bir hediye olarak başlamıştı tüm bu macera. 

Beni getirdiği yere, yolda bana gösterdiklerine inanılmaz bir şükran doluyum. Hayatın her zaman bana destek olduğunu biliyordum. 2. haftaki yazımda, yaradan ile bağımın bir anne baba ilişkisinin ötesinde bir ilişki olduğuna dair inanışımdan bahsetmiştim. 

Bu yolculuk bana nasıl kendi sihrim olduğumu, nasıl her bir anın benim için ben istiyorum diye inanılmaz bir özenle yaratıldığını gösterdi. Anın içine akmakta olan sersebil bolluğun karşısında afalladım. Bir özgürlük ve aşk yolculuğuydu bu benim için. 

Contents

Bir kaç gün önce arkadaşlarımın şahitliğinde içimde olan bitene bakma ihtiyacı duydum

AŞK hissi o kadar fazlaydı ki, hayat o kadar güzel, tüm tasarım o kadar harikulade, her şey benim için o kadar özenle hazırlanmıştı ki. Bunu yaşadım. 

2020’den tek bir niyetim var gayrı, GÜVENMEK

Tüm vücudumda hissederek, idrak ettiğim bu bilgiyle hayata GÜVENEREK özgürlük ve aşk yolculuğunda yürümeye devam etmek.

Mucizeler yaşadım

7 haftalık yolculuğun bitmesine dakikalar kala, yüzüme çizilen notalar, kulağıma söylenen ‘you are a singer’ şarkısı, atalara gönderilen mesajlar, yüzyıllarca öncesinden gelen sihirli kutular açılarak bana sunulan değiştirilmeden aktarılmış ritüeller. 

Şarkı söylemenin dua etmekle eş değer, vücudumun da bir tapınak olduğunun tekrar ve tekrar farkına vardım. 

7 hafta boyunca anlarca, doya doya, içimden geldiği gibi kendime ve yaradana bağlandım şarkılar aracılığıyla.

OLsun demenin büyüsünü öğrendim. 

Hayır ben yapamıyorum, yapamam diyenlere, OL de olsun diyesim geldi onlarca kez. Sustum, kendi hayatımda OL dedim ve OL’du. Basitliğine şaşa kaldım.

Rüyalarımdan, şaman yolculuklarımdan, bu alemde insanlardan, bitkilerden ve hayvanlardan çok fazla mesaj aldım. Evrenle olan bağlantımın daha da arttığına şahit oldum. 

Odaklanmak çok büyük bir güç. Hele de kalbinin istediğine odaklanmak. Bunu bildim.

Kendimden büyüklerden, onların deneyimlerinden öğrenmeye, onlardan destek almaya devam ettim. 

Özellikle Şadan ve Zeynep ablacığıma büyük şükran dolu içim.

Bu yolculuğun sonundaki gün aşık olmak ne demek iliklerime kadar yaşadım. 

Aşık olmak, la ilahe illallah’ın gizemine ulaşmak, kendinden çıkmak, an’da Onunla dolmak. O’na bağlanıp, başkalarının da senin aracılığınla O’na bağlanmasına vesile olmak. Aşık olmak, kendi sihrini yaratmak. An’da kendini doyasıya sevmek, ben-sen-o-biz-siz-onların olmadığını bilerek.

Peki bundan sonrası için neler olmakta içimde?

Oynayasım geliyor arkadaşlarımla bolca. Oynadım da. Hatta içimden ve dışımdan bir ses atışmak istiyor. AŞKla atışmak. Oynamak. Birlikte yaratmak. Birlikte üretmek. Yaratımın ortasında parlayan güzelliklerimize bakıp birlikte coşmak, destek olmak, muhabbete girmek istiyor. Etrafımda olan bir kaç kişiyi darlıyorum galiba bu konuda. Biri eşim, diğeri de yakın bir arkadaşım. Bakalım kim bilir, belki onlar da kendi 7 haftalık yolculuklarında yürürler ve yoldaş oluruz birbirimize. Aslında içimden bu daveti açık yapmak geliyor. Var mı bu aşık atışmasına icabet etmek isteyen: Var mı 7 haftalık bir öğrenme, özgürlük ve aşk yolculuğuna çıkmak isteyen?

Hayal kuruyorum arada. Küçük gruplarla uçan halımın üzerinde şarkı söylediğimin, bağlanarak ve bağlanılmasına aracı olarak şarkı söyleyip alemlerde dolaştığımın hayalini kurdum.

Ben hayal kurarken önüme bir başvuru geldi. 15 Ocağa kadar dolduracağım. Eğer kabul edilirsem 2020 içerisinde küçük bir grup önünde belki de bağlanıp kaynağa, başkalarının da başlanmasına aracı olacağım. İnşallah diyelim.

Uzun zamandır içimde meraklı bir çocuk var sesin sihrini merak eden, keşfetmeye çalışan. Bu çocukla birlikte 19 Ocak’ta 2 haftalık bir ses şifası eğitimine katılacağız. Sonrası Allah kerim bakalım, nelere gebe.

Aşk yolculuğumun son günlerinde bir rüya gördüm.

Altından ışıkları yanan camdan bir ev vardı. Zifiri karanlıkta parlayan. Sonra o eve gittim gerçek hayatta. Dedim ya bana sihirli bir sandık içinde elden ele geçmiş ve değiştirilmemiş bir hazine gösterdiler diye. Dahası da var. Bu hazinenin sırları aşk yolunda olanlara açık. Bu hikayeyle buluşmam bilirim tesadüf değil. Ud’umu beklerim. Ud’um beni bulsun hayırlısıyla sihirli yolculuğa çıkmaktır niyetim.

Son zamanlarda bir sırrın peşinde zihnim. Bir matematiğin. Sanki çözülecek bir soru var da onu bekliyor içim. Böyle bir his. O nedenle ve daha nice nedenle bir daha bu yola düşmektir niyetim. 7 haftalık niyet edilen yol planından en kısa zamanda haberdar edeceğim sizleri. Ne de olsa bilirim aşk yolculuğu dediğin biter mi hiç.

Ben kendimin sihriyim. Ben hayata güvenmeyi seçiyorum. Ben kendime olmam için izin veriyorum. Ben ruhumun isteklerini önceliklendiriyorum. Ben bir aşıkım. OLmakta olan ve olmayan her bir şeye. En ufak zerreye.

Aşkla, Güvenle, Sihirle,

Yazının orjinali 5 Ocak 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Leave a comment